Eesti English


 

 

Uudised

20/01/2015 09:03  Eestit ähvardab demokraatliku planeerimise piiramine
Hetkel on Riigikogu menetluses planeerimisseaduse uus eelnõu (SE571). Sellega vähendatakse tunduvalt avatud demokraatliku planeerimist Eestis. Eesti Põhiseaduse § 11 toob välja, et “Õigusi ja vabadusi tohib piirata ainult kooskõlas põhiseadusega. Need piirangud peavad olema demokraatlikus ühiskonnas vajalikud ega tohi moonutada piiratavate õiguste ja vabaduste olemust.” Seni ei ole Riigikogu ja Justiitsministeerium (seaduse eelnõu koostaja) avalikult selgitanud, miks peab täna 19,5 aastat kehtinud demokraatliku planeerimise lõpetama. Samuti puudub avalikkusel ja ka meil info, miks võõrandatakse kodanikelt ja kohalikelt omavalitsustelt sisuliselt kogu kaasa rääkimise õigus senise olulise ruumilise mõjuga objekti (ORMO) planeerimisel. Ka ei ole selge, miks muutub planeeringute koostamine senisest veelgi bürokraatlikumaks kõikidel muudel planeeringu tasanditel.
 
Meie juhatuse liige Kaur Lass on korduvalt kirjutanud, et sellist uut piiravat ja senist korda lihtsalt teisti sõnastavat seadust ei vajata. Artikleid saate lugeda siin:
Kutsume kõiki üles välja astuma senise planeerimisseaduse kehtima jäämise kaitseks. Oleme seda teinud ka ise - siin saad tutvuda Kaur Lass kirjaga Riigikogule. Seda võimalust saame kasutada veel 8 päeva. Juba 28.01.2015 on Riigikogus planeerimisseaduse kolmas lugemine.

Kommentaarid (2):

23.02.15 17:01 - Kaur Lass

Uus planeerimisseadus kuulutati 13.02.2015 Presidendi poolt välja. Ehitusseadustik, planeerimisseadus ja ehitusseadustiku ja planeerimisseaduse rakendamise seadus jõustuvad 01.07.2015.

Uus seadus on ilmselges vastuolus seniste demokraatlike planeerimispõhimõtetega. Olen seega OÜ Head esindajana pöördunud Õiguskantsleri poole uue seaduse käigus esinenud haldusliku omavoli juhtumi uurimiseks. Vastava teemalised artiklid leiate meie kodulehe alamlehelt KASULIK.


12.02.15 20:37 - Kaur Lass

Seadus on nüüd vastuvõetud. Erialaliidud ja omavalitsusliidud on teinud Presidendile pöördumise, et seda seadust välja ei kuulutataks.

Kirjutasin sel teemal ka artikli: "UUS PLANEERIMISSEADUS ON VASTUOLUS EUROOPA RUUMILISE PLANEERIMISE HARTAGA", Kaur Lass, "Äripäev" portaal www.ehitusuudised.ee 12.02.2015


Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar